شرکت نانوپاک پرشیا
شرکت نانوپاک پرشیا
تکنولوژی تولید محصولات نانو در حال حاضر در اختیار کشورهای معدودی در جهان می باشد. کشور عزیزمان ایران نیز در این صنعت با کشورهای پیشرفته همگام است. شرکت نانوپاک پرشیا افتخار دارد که از پیشگامان فناوری نانو در کشور، خاورمیانه و آسیای مرکزی است. نانوپاک پرشیا یکی از اعضای مجموعه شرکت های فراملیتی NanoPac در سراسر جهان و تنها تولید کننده این مجموعه غیر از نانوپاک کره جنوبی است و بازار انحصاری آن را در 17 کشور منطقه خاورمیانه در اختیار دارد. شرکت های بزرگی چون سامسونگ، ال جی، 3M، هیتاچی، الکترولوکس، اکسن و ... در زمره مشتریان نانوپاک قرار دارند.
 
محصولات
نانو فیلترهای متنوع با کاربردهای وسیع از جمله تصفیه هوا و آب، سیستم های استریلیزاسیون، رفع آلاینده ها و ...
نانو محلول های گوناگون با خواص جدید برای مصارف خانگی و صنعتی
محصولات پایه برای صنایعی همچون رنگ، پلاستیک و ...
محصولات بهداشتی و ایمنی

تاریخچه شرکت
شروع کار 1384
تاسیس شرکت 1385
بهره برداری و تولید 1387

افتخارات
اولین تولید کننده نانو فیلترها در ایران و خاورمیانه
برترین شرکت فناوری نانو در سال 1387
رتبه اول جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در سال 1388
شرکت منتخب در اولین جشنواره صد برند برتر استان اصفهان در سال 1389

 RSS feed خبرخوان
2017-05-30
دو سازمان غیردولتی محیط زیستی و یک پژوهشکده معتبر، از اینکه صنایع و سیاست گذاران اتحادیهاروپا از نتایج برنامه‌های نانومواد سازمان OECD استفاده کنند، انتقاد کردند.
2017-05-29
یک شرکت ایتالیایی که در حوزه تولید مواد گرافنی فعالیت دارد، موفق شده‌است درآمد خود را در سال 2016 نزدیک به 90 درصد افزایش دهد. این شرکت برنامه‌هایی برای تولید محصولات مرتبط با محیط زیست دارد.
2017-05-30
محققان استرالیایی نانوهولوگرامی ساختند که قابلیت استفاده در صنایع مختلف را داراست. این گروه روشی مبتنی بر لیزر برای ساخت این هولوگرام ارائه کردند.
2017-05-28
مرکز تحقیقات مشترک کمیسیون اروپا (JRC) ، به منظور اجرای توصیه کمیسیون اروپا برای ارائه تعریفی برای نانومواد، اقدام به مشارکت در توسعه یک روش غربالگری بسیار کارآمد و در عین حال کم هزینه نموده است.
2017-05-30
محققان نشان دادند که چگونه می‌توان با نازک‌سازی اکسید سریم نانوکاتالیستی بسازند که دارای ظرفیت ذخیره‌سازی بالای اکسیژن باشد. این نتایج کارایی کاتالیست‌های صنعتی را افزایش می‌دهد.
2017-05-28
شرکت پی‌وی‌نانوسل اقدام به ثبت پتنت مربوط به جوهر حاوی نانوذرات نقره خود در دفتر ثبت اختراعات ژاپن کرد. این جوهر برای تولید پیل‌های خورشیدی و بوردهای مدار چاپی قابل استفاده هستند.
2017-05-30
پژوهشگران موفق به تولید شبه‌ماده‌ای از جنس آرسنید گالیم شدند که با سرعت 100 بیلیون بار در ثانیه قابل خاموش و روشن شدن است. این شبه‌ماده برای انتقال اطلاعات قابل استفاده است.
2017-05-28
دولت فیلیپین به دنبال استفاده صنعتی از فناوری‌ نانو در بخش تولید چوب و کشت و زرع درختان است. این کشور پروژه‌ای را برای تولید نانوسلولز و زیست‌پلاستیک از چوب و پسماندهای چوب پیاده‌سازی کرده است.
2017-05-29
نشست تخصصی محققان پایان‌نامه‌های کاربردی صنعتی فناوری نانو در حوزه نفت، گاز و انرژی روز پنج‌شنبه ۴ خردادماه ۱۳۹۶ در محل ستاد نانو برگزار شد.
2017-05-28
دو شرکت تولیدکننده نقاط کوانتومی و OLED قصد دارند با ترکیب نقاط کوانتومی و OLED اقدام به ارائه نسل جدیدی از نمایشگرها کنند. محصول این همکاری نمایشگر OLED/QLED خواهد بود.
2017-05-29
پژوهشگران دانشگاه کاشان در تحقیقات خود موفق به خالص سازی پروتئین‌ها به کمک نانوجاذب‌های مغناطیسی شدند. نانوجاذب ساخته شده بازده و سرعت بالایی در تخلیص پروتئین داشته و هزینه‌ی فرایند را کاهش می‌دهند. خالص سازی پروتئین‌ها، جایگاه ویژه‌ای در ساخت داروهای نوترکیب و واکسن‌ها و درمان بیماری‌ها دارند.
2017-05-27
162 فرم تقاضای استفاده از فناوری نانو در نمایشگاه AgroFood 2017 که از 2 تا 5 خردادماه 1396 برگزار شد به ثبت رسید. در این نمایشگاه 6 فناوری در معرض بازدید صنعتگران و علاقه مندان قرار گرفت.
2017-05-29
یکی از شرکت‌های تولیدکننده نانومحصولات تصفیه آب و هوا، قرار است محصولات خود را در چین توزیع کند. برای این کار با یکی از شرکت‌های چینی قرارداد همکاری مشترک امضاء کرده است.
2017-05-27
روز پنج‌شنبه ۴ خردادماه ۱۳۹۶ تعدادی از مسئولین و مدیران نیروگاه‌های برقی کشور در محل ستاد توسعه فناوری نانو گرد هم آمدند تا با کاربردهای فناوری نانو در صنایع نیروگاهی آشنا شده و به منظور استفاده از این محصولات در نیروگاه‌ها همفکری و تبادل نظر کنند. مدیران و کارشناسان نیروگاه‌های شهید رجایی، رودشور، سیکل ترکیبی فارس، منتظر القائم (عج) و شرکت‌های مپنا، ماهتاب گستر (معاونت بهره‌برداری) و دفتر فنی گروه صبا در این نشست حضور داشتند.
2017-05-29
شرکت زنیاتا ونچرز (Zenyatta Ventures) نتایج مثبتی از نانوکامپوزیت تولید شده خود که در دانشگاه ساسکس مورد آزمایش قرار گرفته، به دست آورده است. این نانوکامپوزیت‌ها دارای خواص گرمایی و الکتریکی بهبود یافته‌ای هستند.