شرکت نانوپاک پرشیا
شرکت نانوپاک پرشیا
تکنولوژی تولید محصولات نانو در حال حاضر در اختیار کشورهای معدودی در جهان می باشد. کشور عزیزمان ایران نیز در این صنعت با کشورهای پیشرفته همگام است. شرکت نانوپاک پرشیا افتخار دارد که از پیشگامان فناوری نانو در کشور، خاورمیانه و آسیای مرکزی است. نانوپاک پرشیا یکی از اعضای مجموعه شرکت های فراملیتی NanoPac در سراسر جهان و تنها تولید کننده این مجموعه غیر از نانوپاک کره جنوبی است و بازار انحصاری آن را در 17 کشور منطقه خاورمیانه در اختیار دارد. شرکت های بزرگی چون سامسونگ، ال جی، 3M، هیتاچی، الکترولوکس، اکسن و ... در زمره مشتریان نانوپاک قرار دارند.
 
محصولات
نانو فیلترهای متنوع با کاربردهای وسیع از جمله تصفیه هوا و آب، سیستم های استریلیزاسیون، رفع آلاینده ها و ...
نانو محلول های گوناگون با خواص جدید برای مصارف خانگی و صنعتی
محصولات پایه برای صنایعی همچون رنگ، پلاستیک و ...
محصولات بهداشتی و ایمنی

تاریخچه شرکت
شروع کار 1384
تاسیس شرکت 1385
بهره برداری و تولید 1387

افتخارات
اولین تولید کننده نانو فیلترها در ایران و خاورمیانه
برترین شرکت فناوری نانو در سال 1387
رتبه اول جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در سال 1388
شرکت منتخب در اولین جشنواره صد برند برتر استان اصفهان در سال 1389

 RSS feed خبرخوان
2017-12-12
محققان روسی موفق به تولید نانوذرات اکسید تیتانیوم تقویت شده با فلزات شدند که قادرند در طیف وسیعی از طول موج‌ها، نور خورشید را دریافت کرده و از آن برای زدایش فنل از آب استفاده کنند.
2017-12-10
شرکت پاناسونیک (Panasonic) و مرکز ایمک (Imec) موفق به ساخت الکترولیت حالت جامد با هدایت بالا شدند که در آن از مواد نانوحفره‌ای استفاده شده است. این فناوری 4 تا 5 سال آتی وارد بازار خواهد شد.
2017-12-12
شرکت کانادایی نانووان خط تولید پایلوت نانوکامپوزیت‌های مورد استفاده در باتری‌های یون لیتیم را راه‌اندازی کرد. قرار است یک شرکت دیگر اقدام به بررسی عملکرد این مواد نموده و نتایج ارزیابی خود را به نانووان گزارش کند.
2017-12-10
آزمون‌های انجام شده نشان داد که نانوحامل دارای ساختاری از جنس DNA که توسط شرکت جینیسفر تولید شده، ایمنی لازم را داراست. این نانوحامل روی موش‌ها آزمایش شده و اثر جانبی منفی دیده نشد.
2017-12-12
پژوهشگران با چاپ الگوی حاوی نانولوله کربنی روی کاغذ و سپس چاپ الگوی حاوی میکروب روی آن، موفق به ساخت کاغذ دیواری زیست‌تخریب‌پذیری شدند که قادر به تولید برق از نور خورشید است.
2017-12-10
پژوهشگران با ترکیب نانولوله‌کربنی و کاغذ موفق به تولید رسانایی شدند که علاوه بر هدایت الکتریکی، نسبت به آب نیز حساس است. از این محصول می‌توان برای تولید حسگر برای نشت آب از لوله‌ها یا وجود ناخالصی آب در سوخت استفاده کرد.
2017-12-11
محققان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شیراز موفق به سنتز نانوحامل‌های پروتئینی شدند که می‌توان به کمک آن‌ها داروی ضدسرطان لوزالمعده را بدون ایجاد عوارض جانبی به تومور سرطانی رساند. این تحقیق در مقیاس آزمایشگاهی صورت گرفته است.
2017-12-09
ستاد توسعه فناوری نانو در راستای حمایت از فعالیت‌های ترویجی و آموزشی فناوری ‌نانو، نهادهای ترویجی مشارکت‌کننده در برگزاری مسابقه دانشجویی فناوری نانو را ارزیابی می‌کند.
2017-12-11
بازار نانولوله‌های کربنی با رشد 22.1 درصدی تا سال 2023 به رقم 6.8 بیلیون دلار خواهد رسید. در حال حاضر شرایط برای ورود شرکت‌های جدید به بازار تولید نانولوله‌های کربنی ایده‌ال است. میزان تقاضا کمتر از تولید است که این روند طی چند سال آینده احتمالا معکوس شود.
2017-12-09
پژوهشگران مرکز تحقیقاتی علوم دارویی پژوهشکده فناوری‌های نوین دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد درتحقیقات آزمایشگاهی خود به نانوفرمولاسیونی دست یافتند که می‌توان به کمک آن زخم‌های عمیق پوستی ناشی از سوختگی را با سرعت بالایی درمان کرد، به‌طوری‌که اثری از زخم باقی نماند. استفاده آزمایشی از این نانوفرمولاسیون برای نمونه‌های حیوانی موفقیت‌آمیز بوده است.
2017-12-11
پژوهشگران روسی با استفاده از نانوذرات فلزی موفق به تولید کودهایی شدند که موجب افزایش 25 درصدی بهره‌وری در کشاورزی می‌شود.
2017-12-09
یکی از شرکت‌های استخراج کننده گرافیت در استرالیا به نام آرچر، اقدام به خرید شرکت فروش آنلاین گرافن و گرافیت کرد. مدیر این سایت نیز در بخش توسعه محصولات گرافیتی در شرکت آرچر مشغول به کار شد.
2017-12-11
پژوهشگران روشی برای خودآرایی نانوکره‌های طلا ارائه کردند که با استفاده از آن می‌توان فیلم‌هایی برای استفاده در ادوات زیست‌حسگری و کاتالیست ساخت.
2017-12-09
برخی از گروه‌های صنعتی در اروپا در نامه‌ای که به کمیسیون اروپا نوشته‌اند، نسبت به تعریف نانومواد توسط این کمیسیون معترض بودند. آن‌ها معتقداند که تعریف نانومواد باید تغییر کند و برای این کار پیشنهادی نیز به این کمیسیون ارائه کردند.
2017-12-10
شرکت چینی سینلیون باتری تک (Sinlion Battery Tech) به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده باتری در چین، محصولات مختلف در بخش باتری‌های مبتنی بر فناوری‌نانو دارد که قابل استفاده در خودروهای الکتریکی هستند. در حال حاضر این شرکت با اتخاذ راهبرد همکاری مشترک و توسعه کسب و کار در خارج از مرزهای چین موفق به برداشتن گام‌های موثری در مسیر توسعه باتری‌ها شده است.