شرکت نانوپاک پرشیا
شرکت نانوپاک پرشیا
تکنولوژی تولید محصولات نانو در حال حاضر در اختیار کشورهای معدودی در جهان می باشد. کشور عزیزمان ایران نیز در این صنعت با کشورهای پیشرفته همگام است. شرکت نانوپاک پرشیا افتخار دارد که از پیشگامان فناوری نانو در کشور، خاورمیانه و آسیای مرکزی است. نانوپاک پرشیا یکی از اعضای مجموعه شرکت های فراملیتی NanoPac در سراسر جهان و تنها تولید کننده این مجموعه غیر از نانوپاک کره جنوبی است و بازار انحصاری آن را در 17 کشور منطقه خاورمیانه در اختیار دارد. شرکت های بزرگی چون سامسونگ، ال جی، 3M، هیتاچی، الکترولوکس، اکسن و ... در زمره مشتریان نانوپاک قرار دارند.
 
محصولات
نانو فیلترهای متنوع با کاربردهای وسیع از جمله تصفیه هوا و آب، سیستم های استریلیزاسیون، رفع آلاینده ها و ...
نانو محلول های گوناگون با خواص جدید برای مصارف خانگی و صنعتی
محصولات پایه برای صنایعی همچون رنگ، پلاستیک و ...
محصولات بهداشتی و ایمنی

تاریخچه شرکت
شروع کار 1384
تاسیس شرکت 1385
بهره برداری و تولید 1387

افتخارات
اولین تولید کننده نانو فیلترها در ایران و خاورمیانه
برترین شرکت فناوری نانو در سال 1387
رتبه اول جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در سال 1388
شرکت منتخب در اولین جشنواره صد برند برتر استان اصفهان در سال 1389

 RSS feed خبرخوان
2018-02-19
چهار شرکت نانویی ایرانی در پاویون ستاد ویژه توسعه فناوری نانو جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه نانوتک 2018 در کشور ژاپن حضور یافتند. نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی فناوری نانو، موسوم به نانوتک 2018،به مدت 3 روز، 14 لغایت 17 فوریه 2018 میلادی در شهر توکیو میزبان دانشمندان، صنعتگران و علاقه‌مندان به این حوزه بود.
2018-02-18
هدفون جدیدی به بازار عرضه شده که در آن از نانولوله‌های کربنی استفاده شده‌است. این محصول بی‌سیم با قیمت 99 دلار به فروش می‌رسد.
2018-02-19
شرکت کریتیو داینستیکس (Creative Diagnostics) نانوذرات پلیمری به بازار عرضه کرده که می‌توان از آن برای تحقیقات دارویی استفاده کرد. این نانوذرات ابعاد یکنواختی دارند و از آن‌ها می‌توان برای رهاسازی دارو استفاده کرد.
2018-02-17
پژوهشگران دانشگاه شیراز با اضافه کردن نانو ذرات اکسید فلزی به الیاف پلیمری، موفق به تولید نانو کامپوزیت‌های هوشمندی شده‌اند که می‌تواند انرژی را در خود ذخیره کرده وتنها با تغییرات دمایی نزدیک به دمای محیط، آن را آزاد کند. این نانوکامپوزیت‌ها به عنوان الیاف در ساخت منسوجات هوشمند به‌کار گرفته می‌شوند. این تحقیقات در مقیاس آزمایشگاهی صورت گرفته است.
2018-02-19
محققان با استفاده از نانوذرات طلا و سیلیکون، موفق به ساخت یک نانولامپ برای تصویربرداری میکروسکوپی از اجسام نانومقیاس شدند. این نانولامپ می‌تواند محدودیت پراش را رفع و امکان تصویربرداری از اجسام کوچکتر از طول موج نور را امکان‌پذیر کند.
2018-02-17
محققان با استفاده از مواد نانوحفره‌ای موفق به تولید سامانه‌ی نانوفیلتراسیونی شدند که ذرات بسیار کوچک را نیز به‌صورت انتخابی جداسازی می‌کند. این غشاء می‌تواند ذرات باردار را از ذرات خنثی جدا کند.
2018-02-19
شرکت ایتالیایی دایرکتا پلاس موفق به ثبت پتنت مربوط به نانومحصول جدید خود شد. این شرکت فناوری تولید منسوجات ضدآتش را به ثبت رسانده است؛ محصولاتی عاری از مواد سمی که در ساخت آن‌ها از گرافن استفاده شده‌است.
2018-02-17
محققان نشان دادند که روش متاژنومیکس برای مطالعه‌ی نقش نانوذرات و تأثیر آن‌ها روی باکتری‌ها بسیار مهم است. این روش نشان داد که شکل و مورفولوژی نانوذرات روی باکتری‌ها تأثیرگذار است.
2018-02-18
پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به تولید نمونه اولیه ابرخازنی شدند که می‌توان از آن‌ در تولید تجهیزات الکترونیکی منعطف و منسوجات هوشمند بهره برد. در این طرح آزمایشگاهی، ساختار یک ابرخازن میکرومتری روی بستری از منسوجات با روش طراحی لیزر ایجاد شده است.
2018-02-17
پژوهشگران استرالیایی با استفاده از مواد متخلخل، سامانه‌ای برای رهاسازی دارو درگوش ساختند که می‌تواند از ناشنوایی بیماران جلوگیری کند. این نانوحامل دارو را به آرامی در گوش آزاد می‌کند. نشت دارو به درون حلق در این روش وجود ندارد.
2018-02-18
بهترین روش برای جلوگیری از ورود آلاینده‌های صنعتی به هوا، به دام انداختن ذرات آلاینده با استفاده از فیلترهای نانویی، در همان ابتدای تولید، یعنی در کارگاه‌ها و کارخانه‌های منشاء این آلودگی‌ها است.
2018-02-15
پژوهشگران دانشگاه بوعلی سینا جهت کاهش تحرک فلزات سنگین در خاک و آلوده شدن خاک و آب‌های زیرزمینی، کاربرد نانوذرات فلزی به عنوان جاذب را پیشنهاد داده‌اند. نتایج این طرح می‌تواند در صنعت تصفیه‌ی آب و فاضلاب و نیز کشاورزی قابل کابرد باشد.
2018-02-18
کور فارماکیوتیکالز (Cour Pharmaceuticals) اعلام کرد که سازمان غذا و داروی آمریکا برای بررسی نانوداروی این شرکت از فرآیند fast track که نوعی ارزیابی سریع دارو از سوی این سازمان است، استفاده خواهد کرد.
2018-02-15
شهردار هامبورگ به دنبال سرمایه‌گذاری در دو بخش فناوری‌ نانو و چاپ سه بعدی است تا با ترکیب این دو ، رقابت‌پذیری هامبورگ را بهبود دهد. از این رو تفاهم‌نامه‌ای با یکی از مراکز تحقیقاتی مهم آلمان منعقد شده تا تحقیقات متمرکزی روی توسعه‌ی این دو فناوری انجام دهند.
2018-02-18
محققان پیمایشگری ساختند که برهم‌کنش الکترواستاتیک آن با سطح به حداقل رسیده و امکان مشخصه‌یابی دقیق‌تر با استفاده از میکروسکوپ AFM را فراهم می‌کند.