شرکت نانوپاک پرشیا
شرکت نانوپاک پرشیا
تکنولوژی تولید محصولات نانو در حال حاضر در اختیار کشورهای معدودی در جهان می باشد. کشور عزیزمان ایران نیز در این صنعت با کشورهای پیشرفته همگام است. شرکت نانوپاک پرشیا افتخار دارد که از پیشگامان فناوری نانو در کشور، خاورمیانه و آسیای مرکزی است. نانوپاک پرشیا یکی از اعضای مجموعه شرکت های فراملیتی NanoPac در سراسر جهان و تنها تولید کننده این مجموعه غیر از نانوپاک کره جنوبی است و بازار انحصاری آن را در 17 کشور منطقه خاورمیانه در اختیار دارد. شرکت های بزرگی چون سامسونگ، ال جی، 3M، هیتاچی، الکترولوکس، اکسن و ... در زمره مشتریان نانوپاک قرار دارند.
 
محصولات
نانو فیلترهای متنوع با کاربردهای وسیع از جمله تصفیه هوا و آب، سیستم های استریلیزاسیون، رفع آلاینده ها و ...
نانو محلول های گوناگون با خواص جدید برای مصارف خانگی و صنعتی
محصولات پایه برای صنایعی همچون رنگ، پلاستیک و ...
محصولات بهداشتی و ایمنی

تاریخچه شرکت
شروع کار 1384
تاسیس شرکت 1385
بهره برداری و تولید 1387

افتخارات
اولین تولید کننده نانو فیلترها در ایران و خاورمیانه
برترین شرکت فناوری نانو در سال 1387
رتبه اول جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در سال 1388
شرکت منتخب در اولین جشنواره صد برند برتر استان اصفهان در سال 1389

 RSS feed خبرخوان
2018-10-18
محققان از نانولوله‌ کربنی برای مطالعه‌ی عملکرد کاتالیست‌های پیچیده استفاده کرده‌اند تا سازوکار بخش‌های فعال کاتالیست را بهتر دریابند.
2018-10-17
شرکت شودر با استفاده از تجهیزات لایه‌نشانی برای بهبود کیفیت شیرآلات ساختمانی، به دنبال بهره‌گیری از فناوری‌ نانو در حوزه تولید شیرآلات ساختمانی است.
2018-10-18
دفتر USPTO تأییدیه‌ی تکمیل مدارک مربوط به پتنت شرکت سی‌باندسیستمز را صادر کرد. این پتنت برای ثبت مالکیت فکری نوعی نانوپوشش محافظ شیشه است که می‌تواند ساختار شیشه‌ها را تقویت کند.
2018-10-17
فرش مشهد با استفاده از نانوذرات اکسید روی درصدد ایجاد خاصیت آنتی‌باکتریال در محصولات خود است. برای این کار، فرش مشهد اقدام به خرید نانوذرات اکسیدروی از شرکت آروین سپهر پارت کرده است.
2018-10-18
محققان دانشگاه تهران با تکیه بر فناوری نانو موفق به ابداع روشی برای افزایش میزان برداشت نفت سنگین از مخازن شدند. دو سوم محتوای مخازن نفتی جهان را نفت سنگین تشکیل می‌دهد.
2018-10-17
شرکت پاکشوما قصد دارد از نانوپوشش شرکت شیلر فرآیند پارس برای بهبود مقاومت به خوردگی محصولات خود استفاده کند.
2018-10-17
سامانه تصفیه پساب صنعتی با فناوری الکترواکسیداسیون شرکت پیام‌آوران نانو فن‌آوری فردانگر یکی از محصولات موفق ایرانی در حوزه فناوری‌ نانو بوده که به چین صادر شده است.
2018-10-17
شرکت کلور ایرانیان شرق قصد دارد با استفاده از مستربچ‌های نانویی شرکت آروین سپهرپارت، بوی نامطبوع یخچال‌ها را از بین برده و ماندگاری میوه‌ها را افزایش دهد.
2018-10-17
بخشی از محوطه بندرگاهی در جنوب و ترمینال 4 فرودگاه مهرآباد مزین به کف‌پوش‌های بتنی شرکت آپتوس شده است. این کف‌پوش‌ها به دلیل استفاده از نانوذرات سیلیس دوام بسیار بالایی دارند.
2018-10-17
سامانه پردازش پلاسمادژ یکی از محصولات موفق در یازدهمین نمایشگاه فناوری‌ نانو بود. این دستگاه توسط شرکت بسافن‌آوران نصیر تولید شده و در حال حاضر از آن برای آبگریز کردن کفش استفاده می‌شود.
2018-10-17
نانوپوشش ضدبازتاب توسط شرکت اورنگ صنعت سپاهان تولید شده است که از آن می‌توان روی سطح عینک، آیینه و ادوات اپتیکی استفاده کرد.
2018-10-17
برای حل مشکل از بین رفتن کفپوش‌ها در نواحی ساحلی و کشتی‌ها، شرکت بساپلیمر کفپوش اپوکسی مقاوم به سایش تولید کرده است که در آن از فناوری‌نانو برای بهبود استحکام و دوام استفاده شده است.
2018-10-17
شرکت بین‌المللی خدمات مهندسی و بازرگانی ساکا نوعی سرامیک‌ برپایه SiC مبتنی بر افزودنی‌های نانو تولید کرده است که می‌توان از آن در صنایع مختلفی نظیر نفت و خودروسازی استفاده کرد. این محصول در لیست محصولات موفق در یازدهمین نمایشگاه فناوری‌ نانو قرار داشت.
2018-10-17
برای حل مشکل اعوجاج در وافل‌های ساختمانی، شرکت پلاس پلیمر مستربچ ویژه‌ای تولید کرده است که با کمک فناوری‌‌ نانو مقاومت به ضربه در وافل‌ها بهبود می‌یابد.
2018-10-17
کارخانه سیمان بنوید با استفاده از سیم‌جوش‌های نانوساختار شرکت توسعه فناوری‌های پیشرفته مواد نانوساختار نماد درصدد بهبود تجهیزات مورد استفاده خود است.