شرکت نانوپاک پرشیا
شرکت نانوپاک پرشیا
تکنولوژی تولید محصولات نانو در حال حاضر در اختیار کشورهای معدودی در جهان می باشد. کشور عزیزمان ایران نیز در این صنعت با کشورهای پیشرفته همگام است. شرکت نانوپاک پرشیا افتخار دارد که از پیشگامان فناوری نانو در کشور، خاورمیانه و آسیای مرکزی است. نانوپاک پرشیا یکی از اعضای مجموعه شرکت های فراملیتی NanoPac در سراسر جهان و تنها تولید کننده این مجموعه غیر از نانوپاک کره جنوبی است و بازار انحصاری آن را در 17 کشور منطقه خاورمیانه در اختیار دارد. شرکت های بزرگی چون سامسونگ، ال جی، 3M، هیتاچی، الکترولوکس، اکسن و ... در زمره مشتریان نانوپاک قرار دارند.
 
محصولات
نانو فیلترهای متنوع با کاربردهای وسیع از جمله تصفیه هوا و آب، سیستم های استریلیزاسیون، رفع آلاینده ها و ...
نانو محلول های گوناگون با خواص جدید برای مصارف خانگی و صنعتی
محصولات پایه برای صنایعی همچون رنگ، پلاستیک و ...
محصولات بهداشتی و ایمنی

تاریخچه شرکت
شروع کار 1384
تاسیس شرکت 1385
بهره برداری و تولید 1387

افتخارات
اولین تولید کننده نانو فیلترها در ایران و خاورمیانه
برترین شرکت فناوری نانو در سال 1387
رتبه اول جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در سال 1388
شرکت منتخب در اولین جشنواره صد برند برتر استان اصفهان در سال 1389

 RSS feed خبرخوان
2017-07-23
محققان با استفاده از نانولوله‌ کربنی موفق به ساخت ابزاری شدند که قابلیت تشخیص تک‌مولکول‌ها را داراست. این دستگاه با استفاده از الگوهای نویز ایجاد شده در اثر برخورد یک مولکول خاص با نانولوله‌کربنی قادر به شناسایی آن است.
2017-07-19
شرکت کویرتایر یکی از تولیدکنندگان برتر تایر در کشور سعی دارد مسأله نفوذپذیری هوا در لایه داخلی تایر خودرو را با استفاده از فناوری نانو کاهش دهد. به همین منظور اقدام به برگزاری چالشی با عنوان «کاهش نفوذپذیری هوا در لایه داخلی تایر» با همکاری ستاد نانو کرده است.
2017-07-23
محققان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به منظور ایجاد منابع تولید انرژی‌های پاک، اقدام به ساخت پیل‌های سوختی میکروبی کرده‌اند. الکترودهای این پیل‌ها از سلولزهای باکتریایی ساخته شده و جایگزینی ارزان قیمت برای الکترودهای متداول نظیر الکترودهای گرافیتی خواهند بود. این تحقیقات در حال حاضر در مقیاس آزمایشگاهی انجام شده است.
2017-07-19
آزمایشگاه دانش‌آموزی فناوری‌نانو با تجهیزات ساخت ایران در شهر گوانژو چین به‌طور رسمی افتتاح شد. دراین مراسم نمایندگانی از ایران، چین، سنگاپور، ویتنام، مالی، کره و کویت حضور داشتند.
2017-07-23
یک شرکت استرالیایی به دنبال تولید انبوه گرافن از محصولات استخراج شده از معدن گرافیت است. برای این منظور، این شرکت با مرکز تحقیقات ARC استرالیا همکاری مشترکی را آغاز کرده است.
2017-07-19
دبیرخانه مسابقه نانو، اسامی۱۰ نهاد ترویجی برتر فعال و مدرسان برتر فعال در هفتمین مسابقه ملی فناوری نانو را اعلام کرد.
2017-07-23
شرکت گوگل قصد دارد خدمات پردازش محاسبات کوانتومی خود را از طریق فضای ابری در اختیار محققان قرار دهد. این تصمیم دسترسی به این خدمات را به‌صورت رایگان فراهم خواهد کرد.
2017-07-19
محققان با استفاده از نانولوله‌های کربنی موفق به ساخت حفره‌هایی در غشای سلولی شدند که قادر است همانند پروتئین‌های غشائی آب، یون و مواد مختلف را از خود عبور دهد.
2017-07-22
محققان دانشگاه صنعتی اصفهان در تحقیقات آزمایشگاهی خود موفق به سنتز یک نوع نانوذره‌ی کامپوزیتی پلیمری شدند که استفاده از آن در تصویربرداری MRI، موجب افزایش وضوح این تصاویر می‌گردد. این نانوذرات دوکاره را می‌توان جهت درمان سرطان نیز مورد استفاده قرار داد. سمیت سلولی این نانوذرات هم‌اکنون در دست بررسی است که در صورت مطلوب بودن نتایج، تجاری‌سازی آن‌ها دور از دسترس نخواهد بود.
2017-07-19
پژوهشگران کانادایی روش دقیقی برای شناسایی سرطان پروستات ارائه کردند که با استفاده از آن می‌توان بی‌نیاز از نمونه‌برداری، بیماری را شناسایی کرد. این روش 40 درصد دقیق‌تر از روش‌های رایج است.
2017-07-22
شرکت پیورالیتیک فناوری جدیدی برای تصفیه آب با هزینه پایین وکارایی بالا ارائه کرده است. در این فناوری از توری حاوی نانوکاتالیست استفاده می‌شود.
2017-07-19
شرکت اچ‌ام‌جی پینتس و اپلاید گرافن متریالز (AGM) همکاری مشترکی برای توسعه نانوپوشش‌های حاوی گرافن آغاز کردند. قرار است نانوپوشش‌هایی برای استفاده در صنایع مختلف ساخته شود.
2017-07-22
مؤسسه ملی سلامت دو بودجه 2.2 و 2.6 میلیون دلاری را به دو پروژه تحقیقاتی اختصاص داده است. در یکی از این پروژه‌ها از نانوذرات برای رهاسازی دارو در تومور سرطان استفاده می‌شود و در دیگری از نانوذرات برای شناسایی و از بین بردن لخته در رگ‌ها استفاده خواهد شد.
2017-07-19
شرکت نانوبیوتیکس (Nanobiotix) نانوذرات اکسید هافنیوم را روی درمان سرطان مورد آزمایش قرارداده و نتایج مثبتی دریافت کرده است. این شرکت به دنبال انجام آزمون بالینی است.
2017-07-22
محققان با استفاده از نانولوله‌های کربنی تراشه سه‌بعدی ساختند که سرعت و عملکرد بالاتری نسبت به سامانه‌های سیلیکونی دارد. این گروه 2 میلیون ترانزیستور نانولوله‌ کربنی را در این تراشه جای دادند.