شرکت نانوپاک پرشیا
شرکت نانوپاک پرشیا
تکنولوژی تولید محصولات نانو در حال حاضر در اختیار کشورهای معدودی در جهان می باشد. کشور عزیزمان ایران نیز در این صنعت با کشورهای پیشرفته همگام است. شرکت نانوپاک پرشیا افتخار دارد که از پیشگامان فناوری نانو در کشور، خاورمیانه و آسیای مرکزی است. نانوپاک پرشیا یکی از اعضای مجموعه شرکت های فراملیتی NanoPac در سراسر جهان و تنها تولید کننده این مجموعه غیر از نانوپاک کره جنوبی است و بازار انحصاری آن را در 17 کشور منطقه خاورمیانه در اختیار دارد. شرکت های بزرگی چون سامسونگ، ال جی، 3M، هیتاچی، الکترولوکس، اکسن و ... در زمره مشتریان نانوپاک قرار دارند.
 
محصولات
نانو فیلترهای متنوع با کاربردهای وسیع از جمله تصفیه هوا و آب، سیستم های استریلیزاسیون، رفع آلاینده ها و ...
نانو محلول های گوناگون با خواص جدید برای مصارف خانگی و صنعتی
محصولات پایه برای صنایعی همچون رنگ، پلاستیک و ...
محصولات بهداشتی و ایمنی

تاریخچه شرکت
شروع کار 1384
تاسیس شرکت 1385
بهره برداری و تولید 1387

افتخارات
اولین تولید کننده نانو فیلترها در ایران و خاورمیانه
برترین شرکت فناوری نانو در سال 1387
رتبه اول جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در سال 1388
شرکت منتخب در اولین جشنواره صد برند برتر استان اصفهان در سال 1389

 RSS feed خبرخوان
2017-06-25
ستاد توسعه فناوری نانو در ۴ تیرماه ۱۳۹۶ مبلغ ۱۰،۱۵۸،۶۰۰،۰۰۰ ریال به ۱۱۹۴ محقق پرداخت نموده است.
2017-06-24
شرکت نانومکانیکس، تولیدکننده تجهیزات نانومترولوژی و مشخصه‌یابی، وبیناری برای آموزش روش دندانه‌گذاری برگزار کرده که در آن روش کار با دستگاه این شرکت آموزش داده می‌شود. همچنین اطلاعاتی درباره چگونگی مشخصه‌یابی با روش دندانه‌گذاری ارائه می‌شود.
2017-06-25
شرکت کانادایی سینت جین کربن که در حوزه ذخیره انرژی فعالیت دارد، موفق به ساخت باتری کاملاً گرافنی شده‌است. این باتری نسبت به باتری‌های گرافیتی عملکرد بهتری دارد.
2017-06-24
شرکت نانودیمنشن موفق به تولید نانوذرات مس جدیدی شده که در برابر اکسید شدن مقاوم هستند. با این نانوذرات جوهرهایی ساخته می‌شود که در فرآیند تف‌جوشی مقاومت بالایی دارند.
2017-06-25
محققان دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه کاشان با سنتز یک نانوکاتالیست، گامی مهم در جهت صنعتی شدن فرایندی برداشتند که طی آن گاز متان به یک ترکیب گازی با ارزش برای تولید محصولات شیمیایی تبدیل می‌شود. با صنعتی شدن این فرایند می‌توان از گازهای آلاینده‌ی گلخانه‌ای، سوخت تهیه کرد. این طرح آزمایشگاهی با همکاری شرکت توسعه‌ی صنایع نفت و گاز سرو به انجام رسیده است.
2017-06-22
شرکت بسپارسازان ایرانیان با نام تجاری بساپلیمر، کف‌پوش‌های مایع نانویی را تولید و روانه‌ی بازار می‌کند. این شرکت که از سال 1391 فعالیت خود را آغاز کرده است، سالانه 150 تن از این کف‌پوش‌های نانویی مقاوم در برابر سایش را به بازار عرضه می‌نماید.
2017-06-25
شرکت پاتریس حق لیسانس توسعه فناوری استفاده از آنتی‌بادی در نانوذرات برای درمان سرطان را از دانشگاه یال دریافت کرد. این شرکت قصد دارد تا چند ماه آینده آزمون پیش‌بالینی را برای بررسی اثر این دارو روی درمان سرطان مورد آزمایش قرار دهد.
2017-06-22
شرکت اوسی‌اس‌آی‌آال (OCSiAl) در راستای اثبات عملکرد و ایمنی نانولوله‌های کربنی تک جداره خود، افزودنی‌های حاوی نانولوله‌کربنی خود را توسط یک سازمان مستقل مورد ارزیابی قرار داده و نتایج قابل توجهی به دست آورده است. آزمون‌ها نشان داد که در طول مصرف، نانولوله‌های کربنی از سطح محصولات رهاسازی نمی‌شوند.
2017-06-25
علی رغم این که تراشه‌های 10 نانومتری دیگر مشتری چندانی ندارند،سامسونگ همچنان روی فناوری 10 نانومتری کار می‌کند. این در حالی است که تراشه‌های 7 نانومتری از اقبال بالایی در بازار برخوردار هستند. از این رو شرکت کوالکام و اپل همکاری خود را با سامسونگ پایان دادند و از تراشه 7 نانومتری شرکت TSMC استفاده خواهند کرد.
2017-06-22
دو شرکت پیورالیتیک و ایپک با دریافت حمایت مالی 400 هزار دلاری از بنیاد برید، به دنبال ساخت محصولی برای تصفیه آب هستند. در این محصول از یک توری حاوی نانوپوشش برای تصفیه آب استفاده می‌شود.
2017-06-24
طرح حمایت از تولید فیلم صنعتی محصولات نانو با هدف معرفی محصولات و شرکت‌های فعال در حوزه فناوری نانو توسط مؤسسه خدمات فناوری تا بازار ایرانیان آغاز شد.
2017-06-22
شرکت انگلیسی گرافن‌استون موفق به تولید رنگی شده که در آن از آهک و گرافن شده‌است. این رنگ با ویژگی هدایت گرمایی خود می‌تواند در تنظیم هوای داخل ساختمان نقش مهمی ایفا کند. همچنین گرافن موجب افزایش دوام این رنگ شده‌است.
2017-06-24
محققان دانشگاه تهران در طی تحقیقات آزمایشگاهی خود نانوجاذبی را ساخته‌اند که قادر است میزان دقیق آفت‌کش‌ها را هرچند بسیار اندک، درون عسل اندازه‌گیری کند. از این نانوجاذب می‌توان به‌صورت چندباره و به‌منظور جذب و حذف آلاینده‌ها از محیط‌های آبی در صنایعی از جمله صنایع غذایی، دارویی و کشاورزی نیز بهره برد.
2017-06-21
پژوهشگران روشی ارائه کردند که با استفاده از آن می‌توان نانوذرات را به‌صورت مـه در آورد و در نهایت آنها را برای تولید میکرو و نانوساختارهای سه بعدی به کار گرفت.
2017-06-24
شرکت ام‌وی پروداکتس (MV Products) اقدام به تولید و عرضه دام ورودی پمپ خلاء برای تجهیزات لایه‌نشانی اتمی (ALD) کرده است تا پیش‌ماده‌های مصرف نشده در طول فرآیند را از سیستم خارج کند.