شرکت نانوپاک پرشیا
شرکت نانوپاک پرشیا
تکنولوژی تولید محصولات نانو در حال حاضر در اختیار کشورهای معدودی در جهان می باشد. کشور عزیزمان ایران نیز در این صنعت با کشورهای پیشرفته همگام است. شرکت نانوپاک پرشیا افتخار دارد که از پیشگامان فناوری نانو در کشور، خاورمیانه و آسیای مرکزی است. نانوپاک پرشیا یکی از اعضای مجموعه شرکت های فراملیتی NanoPac در سراسر جهان و تنها تولید کننده این مجموعه غیر از نانوپاک کره جنوبی است و بازار انحصاری آن را در 17 کشور منطقه خاورمیانه در اختیار دارد. شرکت های بزرگی چون سامسونگ، ال جی، 3M، هیتاچی، الکترولوکس، اکسن و ... در زمره مشتریان نانوپاک قرار دارند.
 
محصولات
نانو فیلترهای متنوع با کاربردهای وسیع از جمله تصفیه هوا و آب، سیستم های استریلیزاسیون، رفع آلاینده ها و ...
نانو محلول های گوناگون با خواص جدید برای مصارف خانگی و صنعتی
محصولات پایه برای صنایعی همچون رنگ، پلاستیک و ...
محصولات بهداشتی و ایمنی

تاریخچه شرکت
شروع کار 1384
تاسیس شرکت 1385
بهره برداری و تولید 1387

افتخارات
اولین تولید کننده نانو فیلترها در ایران و خاورمیانه
برترین شرکت فناوری نانو در سال 1387
رتبه اول جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در سال 1388
شرکت منتخب در اولین جشنواره صد برند برتر استان اصفهان در سال 1389

 RSS feed خبرخوان
2018-01-20
گروه صنعتی شیشه کاوه، برترین صادرکننده نانویی کشور در سال ٩٥، محصولات نانویی خود، آینه‌ها و شیشه‌های نانویی را به ۳۵ کشور جهان صادر می‌کند. این محصولات از حضور یک لایه با ضخامت نانومتری بهره می‌برند. شیشه‌های نانویی در پنجره‌ها و نمای ساختمان برای کنترل گرما و سرما و همچنین تولید شیشه‌های دوجداره با ضریب انتقال حرارت پایین کاربرد دارند.
2018-01-18
شرکت نانوویستا یکی از استارت‌آپ‌های مورد حمایت شرکت جانسون اند جانسون است تا بتواند نانومحصول خود را برای بهبود تصویربرداری از تومورهای سرطانی تجاری‌سازی کند. این محصول مبتنی بر نانوحباب به‌عنوان یکی از فناوری‌های تغییر دهنده آینده سلامت شناخته شده‌است.
2018-01-20
محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری محققان دانشگاه پلی‌تکنیک میلان، با طراحی یکی از قطعات دستگاه تولید نانوالیاف، کارکرد آن را بهینه‌سازی کردند به‌نحوی‌که کارایی الیاف تولید شده به‌مراتب بالاتر از نانوالیاف تولید شده با دستگاه‌های الکتروریسی معمولی است. نتایج این طرح می‌توانند در صنایع نساجی، الکترونیک و پزشکی مورد استفاده قرار گیرد.
2018-01-17
محققان افزاره میکروسیالی ساختند که با استفاده از آن می‌توان الکترودهای نانولوله‌ای را وارد بافت مغز کرد. این الکترودها به آرامی وارد مغز شده و می‌توان از آن برای ساخت رابط مغز و کامپیوتر استفاده کرد.
2018-01-20
محققان موفق به ساخت نانوذرات ضد ویروسی شدند که نه تنها مانع از عفونی شدن سلول با ویروس می‌شوند، بلکه آن را نیز از بین می‌برند.
2018-01-17
شرکت الکورا در حال توسعه‌ی الکترودهای جدیدی برای ساخت باتری یون ‌لیتیم با ظرفیت بالا و سرعت شارژ بالاتر است. در این الکترودها از گرافن به جای کربن بلک استفاده شده‌است.
2018-01-20
شرکت کوانتوم متریالز موفق به رفع الزامات ضروری برای صادرات محصولات خود به سراسر جهان شده‌است. با عبور از این مرحله، این شرکت مجوز صادارت را برای نقاط کوانتومی عاری از کادمیم خود به‌دست می‌آورد.
2018-01-17
شرکت ماکروسافت کیت برنامه‌نویسی موسوم به Q# را به‌منظور تولید برنامه برای کامپیوترهای کوانتومی عرضه کرد. این کیت توسط برنامه‌نویسانقابل استفاده است و نیاز به آشنایی با فیزیک کوانتوم ندارد.
2018-01-20
شرکت نانوگان (NanoGaN) اقدام به خرید 54 پتنت کرده تا از آن‌ها برای توسعه‌ی فناوری‌های خود استفاده کند. این پتنت‌ها قرار است به‌صورت مکمل برای لیتوگرافی نانوچاپ این شرکت استفاده شود.
2018-01-16
محققان دانشگاه تربیت مدرس از ضایعات درخت انجیلی برای سنتز ارزان‌قیمت یک نانوجاذب گاز دی‌اکسید کربن استفاده کردند. نتایج نشان داده‌اند استفاده متوالی از این نانوجاذب‌ها، کارایی آن‌ها را کاهش نمی‌دهد. این نانوجاذب را می‌توان در قسمت خروجی دودکش کارخانه‌ها و اگزوز خودروها نصب کرد.
2018-01-18
پارچه‌های ضدامواج الکترومغناطیس که چندی پیش با همکاری شرکت‌های تن‌سان طب هگمتانه و نانومادپارس برای تولید شکم‌بندهای بارداری مورد استفاده قرارگرفته بودند، موفق به جذب سرمایه‌گذار شده‌اند.
2018-01-16
شرکت نانوگلوبال با استفاده از فناوری که مالکیت آن در اختیار شرکت آرم است، قرار است تراشه‌ای برای استفاده در بخش سلامت تولید کند. این تراشه که در واقع یک سیستم روی تراشه (SoC) است، برای شناسایی عوامل بیماری‌زا به کار خواهد رفت.
2018-01-18
پژوهشگران روسی با انجام محاسباتی نشان دادند که در چه شرایطی نانولوله‌های کربنی تک‌جداره می‌توانند ابررسانا شوند. نتایج این پروژه نشان داد که در دماهای بالاتر از صفر مطلق نیز نانولوله‌های کربنی تک‌جداره می‌توانند ابررسانا شوند.
2018-01-16
محققانی از فرانسه، بریتانیا و برزیل موفق به ساخت چارچوب‌های آلی فلزی جدیدی شدند که از آن‌ها می‌توان برای بهبود فعالیت نوری مواد استفاده کرد. این مواد منجر به افزایش هدایت نوری مواد مختلف می‌شوند.
2018-01-18
پژوهشگران ایرلندی پروژه‌ای در دست اجرا دارند که قرار است با استفاده از الگوهای نانوساختار روی پلاستیک، خواصی نظیر مقاومت در برابر خوردگی، ضدانعکاس و خودتمیز شوندگی را روی آن ایجاد کنند. این پلاستیک قرار است جایگزین فلزات در داخل خودرو شود.