شرکت نانوپاک پرشیا
شرکت نانوپاک پرشیا
تکنولوژی تولید محصولات نانو در حال حاضر در اختیار کشورهای معدودی در جهان می باشد. کشور عزیزمان ایران نیز در این صنعت با کشورهای پیشرفته همگام است. شرکت نانوپاک پرشیا افتخار دارد که از پیشگامان فناوری نانو در کشور، خاورمیانه و آسیای مرکزی است. نانوپاک پرشیا یکی از اعضای مجموعه شرکت های فراملیتی NanoPac در سراسر جهان و تنها تولید کننده این مجموعه غیر از نانوپاک کره جنوبی است و بازار انحصاری آن را در 17 کشور منطقه خاورمیانه در اختیار دارد. شرکت های بزرگی چون سامسونگ، ال جی، 3M، هیتاچی، الکترولوکس، اکسن و ... در زمره مشتریان نانوپاک قرار دارند.
 
محصولات
نانو فیلترهای متنوع با کاربردهای وسیع از جمله تصفیه هوا و آب، سیستم های استریلیزاسیون، رفع آلاینده ها و ...
نانو محلول های گوناگون با خواص جدید برای مصارف خانگی و صنعتی
محصولات پایه برای صنایعی همچون رنگ، پلاستیک و ...
محصولات بهداشتی و ایمنی

تاریخچه شرکت
شروع کار 1384
تاسیس شرکت 1385
بهره برداری و تولید 1387

افتخارات
اولین تولید کننده نانو فیلترها در ایران و خاورمیانه
برترین شرکت فناوری نانو در سال 1387
رتبه اول جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در سال 1388
شرکت منتخب در اولین جشنواره صد برند برتر استان اصفهان در سال 1389

 RSS feed خبرخوان
2017-09-21
محققان نانوذرات پلیمری زیست‌سازگاری ساختند که می‌تواند به بخش آسیب دیده نخاع تزریق شده و مانع از التهاب نخاع شوند. این نانوذرات از آسیب‌های ثانویه به نخاع جلوگیری می‌کنند.
2017-09-19
سومین جلسه هم‌اندیشی ویژه برترین‌های سایت آموزش، روز پنجشنبه مورخ ۲۳ شهریورماه ۱۳۹۶ از ساعت ۹ الی ۱ در محل ستاد توسعه فناوری نانو برگزار شد. در این هم‌اندیشی از برترین کاربران سایت آموزش تقدیر به عمل آمد.
2017-09-21
محققان ژاپنی با استفاده از نانوذرات موفق به ارائه الکترودی شدند که می‌تواند برای تولید هیدروژن از تجزیه آب مورد استفاده قرار گیرد.
2017-09-19
محققان انگلیسی موفق به ساخت کوچکترین کابل کواکسیال جهان شدند. در این کابل، یک نانولوله کربنی توسط یک نانولوله نیترید بور محاط شده‌است.
2017-09-21
شرکت فلوید ایمنیجینگ تکنولوژیز موفق به ساخت دستگاهی با قابلیت تصویربرداری از نانوذرات شده است. این دستگاه برای تعیین تجمع ذرات پروتئینی بسیار مناسب بوده و محققان حوزه‌های مختلف از داروسازی گرفته تا بیو‌شیمی‌ می‌توانند از آن استفاده کنند.
2017-09-19
یک شرکت استرالیایی که در بخش تولید نانومواد فعالیت می‌کند، قراردادی برای توزیع نانومحصولات خود در آمریکا منعقد کرده است. البته این شرکت پیش از این، اقدام به برون‌سپاری فرآیند تولید خود در آمریکا کرده است. در واقع هم تولید و هم فروش را در آمریکا برون‌سپاری کرده است.
2017-09-20
محققان دانشگاه سمنان و دانشگاه شیراز در یک پژوهش مشترک آزمایشگاهی موفق به بهینه‌سازی یک فرایند تولید قطعات حجیم صنعتی شده‌اند. قطعات تولید شده در این فرایند دارای ساختار نانویی بوده و از کیفیت بالایی برخوردارند. هزینه‌ی تمام‌شده برای تولید قطعه در این فرایند نسبت به فرایندهای مشابه پایین‌تر است.
2017-09-19
شرک نوواواکس برای غلبه بر آنفولانزا، واکسن جدیدی طراحی کرده است. این واکسن که در آن از نانوذرات استفاده شده، مرحله پیش‌بالینی خود را سپری نموده و اطلاعات مربوط به نتایج آن نیز منتشر شده‌است.
2017-09-20
رشد تعداد مقالات و پتنت‌های فناوری‌ نانو چین نشان می‌دهد که این کشور در حال تبدیل شدن به یکی از قدرت‌های بزرگ در این حوزه است. این کشور زیرساخت‌های مناسبی برای توسعه این فناوری ایجاد کرده و سهم بالایی از تحقیقات جهانی را به خود اختصاص داده است.
2017-09-18
دومین دوره مسابقات سراسری متالوگرافی و دومین دوره مسابقات بین‌المللی عکس میکروسکوپی در مهرماه 1396 و اردیبهشت ماه 1397 به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود. این برنامه‌ها با هدف ارتقای فضای پژوهشی و رقابتی مهندسی مواد و با حضور نخبگان داخلی و بین‌المللی حوزه مهندسی مواد اجرایی خواهد شد.
2017-09-20
یک تیم تحقیقات بین‌المللی نانودریلی ساختند که می‌تواند دیواره سلول‌ها را سوراخ کند. این نانوماشین به‌گونه‌ای طراحی شده که سه میلیون چرخش در ثانیه ایجاد می‌کند. این دستگاه برای از بین بردن سلول‌های سرطانی ایده‌آل است. این نانودریل با تابش نور فرابنفش فعال شده و کنترل می‌شود.
2017-09-18
ستاد ویژه‌ی توسعه‌ی فناوری نانو در راستای سیاست های کلان در حوزه توسعه‌ی صادرات محصولات نانویی ایرانی به کشورهای همسایه، به عضویت اتاق بازرگانی مشترک ایران عراقاتاق مشترک بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و عراق، وابسته به اتاق بازرگانی ایران درآمد.
2017-09-20
شرکت داتزنانو فناوری پتنت شده‌ای دارد که در آن نقاط کوانتومی به مشتقات سوختی افزوده می‌شود. با این کار می‌توان روی سوخت برچسب زد تا قابل ردیابی باشد. این نقاط کوانتومی از سوخت جدا نمی‌شوند و ماندگار هستند.
2017-09-18
محققان روشی ارائه کردند که با استفاده از آن می‌توان کارایی و روشنایی LEDها را 50 درصد افزایش داد. در این روش محققان نشان دادند چگونه می‌توان نانوذرات را با دقت بالا میان مواد لایه‌ای قرار داد.
2017-09-19
در راستای توسعه بازار و محصولات مبتنی بر فناوری نانو، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با شرکت در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نوشیدنی‌ها، چای، قهوه و صنایع وابسته، محصولات و خدمات مرتبط با این حوزه را به صنعتگران این بخش معرفی کرد.